Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Leipomo-konditorian hinnasto

 

Valmistamme myös gluteenittomia tuotteita, mutta emme voi taata 100% gluteenittomuutta leipomossa pöllyävän jauhopölyn vuoksi. Valmistamme gluteenittomat tuotteet aina jauhopölyn ollessa minimissään.

 

Tuotteemme ovat laktoosittomia, mikäli niiden valmistukseen ei käytetä maito- tai valkosuklaata.

 

Suklaakakku +10%.

Gluteenittomat tuotteet +10%

Vegaaniset tuotteet +10%

 

Hinnat sis. alv 14 %

 

Täytekakut

 

Täytekakkujen täytteeksi voi valita joko kreemi- + marmeladitäytteen
tai vaihtoehtoisesti moussetäytteen.


Tästä näet makuvaihtoehtomme.
Älä myöskään epäröi kysyä omien ideoittesi toteutusta!

 

 

Henkilömäärä Hinta
2 henkilöä 12 €
6 henkilöä 20 €
8 henkilöä   28 €
10–12 henkilöä 35 €
15–18 henkilöä 50 €
20–24 henkilöä 65 €
25–30 henkilöä 80 €
40 henkilöä 95 €

 

 

 

 

 

 


Fantasiakakut

 

Fantasiakakkujen lopullinen hinta määräytyy siihen tulevien
koristeiden ja täytteen perusteella. Hinnat alkaen.


Mikäli haluat kakun päällisen olevan koristeltu ja kuorrutettu
sokerimassalla, mutta reunat kermapursotuksella, tulee kakun
lopulliseksi hinnaksi täyte- ja fantasiakakun keskiarvo.
Esim. 15-18 hlö täytekakku 50 € + fantasiakakku 75 € / 2 = 60€

 

 

Henkilömäärä Hinta
10–12 henkilöä 60 €
15–18 henkilöä 75 €
20–24 henkilöä 90 €
25–30 henkilöä 110 €

 

 

 

 

 

 

Hyydyke-/juustokakut

 

Hyydyke- ja juustokakut voidaan valmistaa keksi-, kääretorttu- tai browniepohjaan.
Makuvaihtoehdot ovat melko rajattomat;  vanilja, suklainen, marjainen, hedelmäinen…
Tai vaikka näiden yhdistelmä!

Paina tästä makuvaihtoehtoihin.

 

 

Henkilömäärä Hinta
8 henkilöä    24 €
10–12 henkilöä 28 €
15–18 henkilöä 33 €
20–24 henkilöä 38 €

 

 

 

 

 

 

Voileipäkakut

 

 

Henkilömäärä Kinkku, kana, feta-pinaatti       Lohi        

 Poro

10 henkilöä 42 € 47 € 49 €
15 henkilöä 62 € 67 € 69 €
20 henkilöä 74 € 79 € 81 €
25 henkilöä 85 € 90 € 92 €
30 henkilöä 96 € 101 € 103 €
35 henkilöä 110 € 115 € 117 €

 

 

 

 

 

 

 

 

Suolaiset piiraat

 

8 henkilön piiras tehdään pyöreään vuokaan, halkaisija 28,5 cm.

 

Kinkku, kana, feta-pinaatti

Lohi  Poro  
     26 €      28 € 30 €

 

 

 

 

 

Pienet suolaiset

 

Käsin syötävät suolaiset naposteltavat, joiden täytteenä on tuorejuustopohjainen tahna.

Mahdollista valita joko ruisnappi tai rieskarullat.

 

Kinkku, kana, kasvis        
1,30 € / kpl
Lohi
1,45 € / kpl
Poro 1,55 € / kpl

 

 

 

 

Pikkuleivät

 

Tavalliset    25,50 € / kg
Täytetyt 28,50 € / kg

 

 

Muut makeat

Meiltä saat myös tilauksesta kaikkea pientä makeaa tarjottavaa kuten pullaa, muffinsseja, kuppikakkuja, kahvikakkuja ja keksejä. Ota yhteyttä ja kysy hintaa tarkemmin meiltä!